Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Zacznijmy głośno mówić o niedożywieniu wśród dzieci

30.09.2013, Pomoc żywnościowa

Już po raz 11. będziemy zbierać żywność dla niedożywionych dzieci. Rusza ogólnopolska zbiórka żywności w ramach akcji Podziel Się Posiłkiem. Organizatorami są banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności oraz firma Danone. Tegoroczna zbiórka w sklepach odbędzie się w pierwszy weekend października (4 i 5 X).

Podziel Się Posiłkiem ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na skalę problemu niedożywienia wśród dzieci, która jest ogromna. Nie tylko gdzieś w krajach trzeciego świata, ale także tuż obok nas. Z najnowszego sondażu z czerwca 2013 r., przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Danone i banków żywności, wynika, że w Polsce niedożywionych jest ok. 162 tys. dzieci tylko ze szkół podstawowych.

Dzieci, którym brakuje odpowiedniego pożywienia, mają gorsze wyniki w nauce, są nieśmiałe, pełne kompleksów, często są odrzucane przez rówieśników. Jak można pomóc? Wystarczy 4 lub 5 października wyjść z domu i zrobić zakupy w sklepie biorącym udział w akcji. W całej Polsce będzie ich 2,5 tys. Podczas ubiegłorocznej edycji zbiórki udało się zebrać 470 ton żywności, która w całości została przekazana organizacjom zajmującym się dożywianiem dzieci. Dotychczas dzięki akcji Podziel Się Posiłkiem wydano dzieciom 13 mln posiłków. 

– Włączamy się do akcji Podziel Się Posiłkiem organizowanej przez Śląski Bank Żywności ponieważ dla nas to szansa zdobycia dodatkowej żywności dla naszych podopiecznych – mówi Jan Brzuś, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zabrzu. – W zeszłym roku było dużo słodkości. Dzieci się z nich bardzo ucieszyły, ponieważ ich rodzin na co dzień nie stać na kupowanie słodyczy.

Wiele filii ChSCh, podobnie jak filia w Zabrzu, otrzymuje część żywności zebranej przez lokalny bank, ale także włącza się w pomoc podczas akcji w sklepach.

– Żywność zebrana podczas zbiórki pomoże zaspokoić podstawowe potrzeby beneficjentów. W rodzinach wielodzietnych, w rodzinach samotnych matek każdy dodatkowy produkt jest na wagę złota – tłumaczy Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Mamy nadzieję, że mimo kryzysu i niewielkich zasobów w portfelach Bank Żywności w Koninie w tym roku zbierze podobną ilość artykułów spożywczych, jak poprzednio.

Najbardziej pożądane produkty to oleje, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne, a także słodycze.

Wolontariuszy ChSCh, którzy włączą się w tegoroczną edycję „Podziel Się Posiłkiem”, będzie można spotkać w następujących sklepach:

Puławy: „Stokrotki” – ul. Centralna 11, ul. Grota Roweckiego 2, ul. Kołłątaja 18, ul. Słowackiego 2; „Biedronki” – ul. Piłsudskiego 15, ul. Fieldorfa 12; Góra Puławska: delikatesy „U Jędrusia” AJG Uniwersam ul. Radomska 8;

Konin: „Polo Market” ul. Szpitalna 12; „Biedronka” ul. Wał Tarejwy 8;

Zabrze: biedronki – ul. Klonowa 15, ul. Szczęść Boże 6, ul. K. Hermisza 16, ul. Krakowska 5, ul. Wolności 480, ul. Jordana 61;

Stargard Szczeciński: „Netto” ul. Piłsudskiego 19, ul. Słoneczna 2;

Świnoujście: „Netto” ul. Szkolna 4;

Wrocław: „Tesco” w CH „Magnolia” ul. Legnicka 58;

Ruda Śląska: „Biedronka” ul. Kłodnicka 70;

Lidzbark Warmiński: „Gama” ul. Polna 2, „Gama”  ul. Wyszyńskiego 10, „LUX 4”  ul. Wysoka Brama 25, Sklep Spożywczy „Bartek”  ul. Wiejska 46, „Rywal” ul. Poniatowskiego 16, „Delikatesy” ul. Plac Wolności 2, „Biedronka”  ul. Lipowa 5, „Delikatesy Centrum”  ul. Ogrodowa 1, „Lidl” ul. Wiejska 1.

Pełna lista sklepów biorących udział w akcji znajduje się na stronie Federacji Polskich Banków Żywności.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij