Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Wyróżnienie dla wolontariuszki ChSCh

29.04.2010, nieprzypisany

Dorota Skąpska, wolontariuszka Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) znalazła się wśród osób wyróżnionych z okazji obchodów jubileuszu XX-lecia działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Koninie. W tym gronie znaleźli się też m.in. Kazimierz Pałasz, prezydent Konina i Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta.

- Kiedy wyczytano moje nazwisko i nazwę organizacji, to przez głowę przeszła mi myśl: ,,My? Za co!?” – mówi wyróżniona wolontariuszka i jednocześnie kierownik filii ChSCh Konin - przecież w porównaniu do tych, którzy odebrali wyróżnienia przede mną, nic takiego nie zrobiliśmy. Później, po odebraniu pamiątkowego medalu z rąk pana Józefa Mazurkiewicza, dyrektora MOPR i krótkiej wymianie z nim zdań, dotarło do mnie, że to, co robimy, jest zauważane.

- W tym roku ośrodek pomagający rodzinom zrealizował już jedną czwartą budżetu na ten rok. To nie powinno niepokoić, w końcu mamy kwiecień, ale liczba potrzebujących wciąż wzrasta. Dlatego dla  MOPR działania pomocowe organizacji pozarządowych takich jak my są sporym wsparciem – mówi pani Dorota.

Historia filii ChSCh w Koninie i jednocześnie początek pracy charytatywnej Doroty Skąpskiej sięga roku 2001, kiedy to oficjalnie powołano do życia tę jednostkę terenową ChSCh. Na przestrzeni niemal dziesięciu lat realizowano wiele pożytecznych projektów, m.in. półkolonie dla dzieci, pomoc żywnościową, remont mieszkań dwóch samotnych matek, kolacje dla bezdomnych i samotnych, spotkania okolicznościowe dla dzieci, kursy na temat budowania poczucia własnej wartości i przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wiele innych.

Wśród gości, którzy przybyli na uroczystość z okazji dwudziestolecia MOPR, byli, oprócz wymienionych już przedstawicieli władz miasta, m.in. Krystyna Wirwicka, dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, reprezentanci władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciel marszałka województwa wielkopolskiego. Spotkanie odbyło się 8 kwietnia br. w Konińskim Domu Kultury.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Józef Mazurkiewicz, dyrektor MOPR. Po wystąpieniu zaproszonych gości przedstawiciele władz i organizacji wręczyli medale i listy gratulacyjne dla dyrekcji i pracowników obchodzącej jubileusz placówki. Następnie z rąk dyrektora Mazurkiewicza i Anny Kwaśniewskiej, zastępcy dyrektora, zasłużeni pracownicy MOPR otrzymali odznaczenia i kwiaty. Pamiątkowymi medalami zostały uhonorowane osoby i instytucje, które współpracują bądź współpracowały z ośrodkiem i miały swój cenny wkład w rozwój pomocy społecznej w tym mieście. Wśród wyróżnionych, oprócz Doroty Skąpskiej i wspomnianych osób, znalazły się także m.in. Bank Żywności w Koninie, Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich oraz Towarzystwo Walki z Kalectwem.

Po przemówieniach i części oficjalnej pracownicy MOPR przedstawili zabawną scenkę prezentującą różnice w podejściu pracowników socjalnych do potrzebujących dwadzieścia lat temu i obecnie.

- Od urzędnika MOPS – to dawna nazwa ośrodka - który traktuje petenta jak intruza i zmienia swoją postawę w momencie „podarowania” mu kilku rolek papieru toaletowego, do nowoczesnego biura, w którym spotykają się elegancko ubrany i uprzejmy pracownik socjalny oraz potrzebujący ze słuchawkami od mp3 w uszach i telewizorem plazmowym w domu – tak, z lekkim przymrużeniem oka, wygląda droga, którą przebył ośrodek pomocy w ciągu swojej dwudziestoletniej historii – opowiada wyróżniona wolontariuszka.

Całość uroczystości zakończył koncert Aleksa Awdiejewa, znanego z ,,Piwnicy pod Baranami”.     

- Jestem wdzięczna przede wszystkim Bogu za Jego prowadzenie i opiekę. Dziękuję także najbliższym oraz Ludmile Roszak, od lat pełniącej służbę razem ze mną – tak wydarzenie podsumowuje Dorota Skąpska.

Jeśli chcesz mieć swój udziałał w działaniach jednostki ChSCh w Koninie opisanych w tym artykule, wesprzyj wolontariuszy z tego miasta, wpłacając pieniądze na rachunek bankowy filii:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia w Koninie
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin
Nr konta:  83 1240 1994 1111 0010 3080 4833
 
Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na rzecz ChSCh.

 

                                                                                                     Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij