Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Wiadomości z Konina: nasz punkt wydawania odzieży ma już 18 lat

13.01.2019, Pomoc odzieżowa

Dokładnie w 2001 roku założyliśmy w Koninie punkt wydawania odzieży dla osób potrzebujących, a dziś z dumą możemy powiedzieć, że w naszych działaniach osiągnęliśmy przysłowiową pełnoletność (18 lat działalności). Jest to jednocześnie 18 cennych i bogatych w doświadczenia lat związanych z pracą z drugim człowiekiem – a najczęściej z rodzinami znajdującymi się w potrzebie.

Od samego początku istnienia punktu wydawania odzieży w Koninie - filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej - spotykamy się z ogromną przychylnością mieszkańców. Za każdym razem bardzo pozytywnie odpowiadali oni na organizowane przez nas akcje pomocowe - np. „Kurtka dla Malucha” - kiedy to organizowaliśmy zbiórkę ciepłych ubrań zimowych dla dzieci z biedniejszych rodzin. Organizowane przez nas akcje spotkały się z uznaniem mieszkańców i wywarły taki wpływ na lokalną społeczność, że dziś już nie musimy organizować większych wydarzeń, nagłaśniać zbiórek i namawiać do włączenia się w udzielanie pomocy. Dziś mieszkańcy Konina mają świadomość naszego istnienia oraz potrzeb innych osób związanych z brakiem odzieży, więc sami przynoszą ją chętnie do naszego punktu.

My natomiast pracujemy nad tym, by przyniesione ubrania posegregować i wyeksponować , tak aby kolejne odwiedzające nas rodziny, w łatwy sposób mogły znaleźć niezbędne rzeczy.

Pracujemy wolontaryjnie – punkt otwarty jest od poniedziałku do czwartku. A do dnia dzisiejszego udzieliliśmy pomocy dla ponad 4000 rodzin!

Każdy może pomóc!

Dużym atutem naszego miejsca jest to, że można w nim nie tylko skorzystać z pomocy otrzymując ubrania, ale również pomagać (nie tylko poprzez przyniesienie odzieży). Osoby lepiej sytuowane mogą u nas zakupić używaną odzież, dzięki czemu uzyskane ze sprzedaży środki przeznaczamy na pomoc wykraczająca poza potrzeby odzieżowe dla rodzin ubogich. Chętnych na tego typu zakupy nie brakuje – osoby zaopatrujące się u nas mają świadomość, ze jednocześnie robią coś dobrego – dlatego chętnie korzystają z tej możliwości.

Ubodzy i potrzebujący otrzymują odzież za darmo - w celu weryfikacji takich osób współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Rodziny w bardzo trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć również na dodatkową pomoc, której jesteśmy wstanie udzielić w ramach funduszy uzyskanych ze sprzedaży.

 

Mimo, że każdego dnia mierzymy się z ciężką pracą, daje nam ona jednocześnie wiele satysfakcji, bo nic bardziej nie uszczęśliwia człowieka jak pomoc drugiej osobie. Wielką radością jest dla nas fakt, że również mieszkańcy Konina podzielają podobne wartości i otwarci są na potrzeby otaczających ich ludzi poprzez współpracę z naszym punktem.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij