Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Są kurtki dla maluchów

30.12.2010, Pomoc odzieżowa


W Koninie, tuż po ukazaniu się informacji o akcji „Kurtka dla malucha” na serwisie internetowym Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), rozdzwoniły się telefony. Czy przyjmowana jest odzież? Jaką i gdzie można ją dostarczyć? – pytały osoby z Konina, okolicznych miasteczek i wsi. Do akcji przyłączyli się podopieczni konińskiej filii ChSCh, którzy też chcieli się podzielić tym, co mają – ubrankami w dobrym stanie, już za małymi na ich pociechy, a mogącymi posłużyć innym. Tylko w pierwszym tygodniu trwania akcji w Koninie udało się zebrać 100 kg dziecięcej odzieży zimowej.

Po usłyszeniu wywiadu w lokalnym radiu i telewizji zaangażowała się także młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Inicjatorami byli uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią. Przygotowali plakaty zachęcające do wzięcia udziału w „Kurtce dla malucha” i zajęli się zbiórką na terenie swojej szkoły. Do tych młodych ludzi trafiło 80 kg ubrań, głównie dziecięcych, które przekazali następnie filii ChSCh.

– Do 20 grudnia zebraliśmy 260 kg zimowej odzieży. I już w całości służy ona podopiecznym naszej filii – podsumowuje Dorota Skąpska, kierownik konińskiej filii ChSCh. – Wielu rodziców bardzo ucieszyło się z kurtek dla dzieci.

W dalszym ciągu zgłaszają się osoby, które oddają: odzież, zabawki i obuwie. Jeden z ofiarodawców na pytanie, skąd wie o akcji, odpowiedział, że ze strony internetowej. Dodał, że podoba mu się sama idea i to, że ktoś się tym zajmuje. On i jego rodzina otrzymali kiedyś pomoc od innych i dlatego cieszy się, że w taki sposób może podziękować za okazane serce.

– Aby zaspokoić potrzeby naszych podopiecznych, już nie tylko dzieci, ale również dorosłych, dalej będziemy przyjmować odzież i obuwie zimowe. Przydadzą się też: kołdry, koce i opał – wylicza Dorota Skąpska. I dodaje – Za każdy dar serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom w imieniu własnym i potrzebujących.

Zobacz reportaż o naszej akcji.

Dowiedz się więcej o pomocy odzieżowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij