Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Prezenty od klauna

5.07.2010, Noworoczny Upominek

Mim i klaun, muzyka i śpiew, niespodzianki, prezenty i wiele radości… To wszystko przygotowali wolontariusze konińskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) dla ponad 100 dzieci przybyłych na spotkanie noworoczne.

- Tego i poprzedniego dnia było bardzo zimno. Obawialiśmy się, że nasi milusińscy i ich rodzice nie dotrą na miejsce spotkania – opowiada Emilia, jedna z wolontariuszek. - Wielu z nich musiało pokonać dość długą drogę autobusem - dodaje.

Obawy były jednak niepotrzebne. W Klubie „Energetyk” 19 grudnia 2009 roku, o godzinie 16.30 pojawili się wszyscy zaproszeni goście. Dla 120 dzieci i prawie 50 rodziców zaśpiewał zespół dziecięcy "Tęczowa ósemka" z Poznania. Pastor Andrzej Sieja przeplatał utwory muzyczne w wykonaniu dzieci opowieściami o niezwykłych bohaterach. Jakież zdumienie na twarzach wszystkich pociech wywołał występ mima! W tę rolę wcielił się Leszek Warachowski ze Szczecina, aktor amator, który przedstawił dwie scenki: Telefon do Pana Boga i Wielka miłość. Były też konkursy z nagrodami i wspólne śpiewanie piosenek. Wreszcie nadszedł czas na prezenty...

- Kto to jest? – pytały dzieci, przyglądając się z zaciekawieniem panu, który najpierw przechadzał się po sali, a potem pojawił na scenie.
- To klaun, taki śmieszny, wesoły pan – wyjaśniali rodzice z uśmiechem.

Również tę postać Leszek Warachowski odegrał wyśmienicie. To on rozdawał milusińskim upominki.

- To było bardzo fajne spotkanie - inne, niż się spodziewaliśmy. Dziękujemy – podsumowuje pani Renata, mama pięciorga dzieci.
- Moje dziewczynki były bardzo zadowolone i świetnie się bawiły – dodaje pani Aneta.

Dzięki sponsorom: PSS "Społem", Hurtowej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" oraz Bankowi Żywności i Urzędowi Miejskiemu zaproszeni goście mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Wszystkim, którzy sprawili dzieciom radość: ofiarodawcom, sponsorom, organizacjom, instytucjom oraz wolontariuszom składamy wielkie podziękowania.

Serwis Informacyjny ChSCh (Dorota Skąpska)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij