Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Pomoc powodzianom z Konina

6.07.2010, Pomoc powodzianom

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie wzięli udział w zbiórce żywności dla osób poszkodowanych przez powódź.

Pod koniec maja odbyła się w Koninie zbiórka żywności na rzecz powodzian, zorganizowana przez Bank Żywności w Koninie. W ramach współpracy z nim wolontariusze konińskiej filii ChSCh dyżurowali przy koszach i odbierali od darczyńców produkty spożywcze i środki czystości oraz kwestowali do puszek. Dzięki hojności koninian udało się uzyskać 709 kg darów. Wolontariusze ChSCh już przekazali ofiarom kataklizmu najpotrzebniejsze artykuły oraz żywność z programu PEAD.

Po ustąpieniu wody poszkodowani starają się wrócić do normalnego życia. Pomagają im w tym instytucje i organizacje oraz indywidualni darczyńcy, przekazując wodę, żywność i środki czystości. Skutki powodzi w Koninie nie są tak ogromne, jak na południu kraju, ale i tak u kilkunastu rodzin spowodowała ona duże straty materialne.

Pani Jarosława wraz z mężem zastanawia się, czy się nie wyprowadzić. Tylko gdzie?
W domu zniszczonym przez żywioł mieszkali dziadkowie, rodzice, a teraz jej rodzina. To dla niej trzecia powódź, ta najdotkliwsza. Woda zalała pomieszczenia gospodarcze i piwnicę
po sam sufit, a w suterenie piec centralnego ogrzewania. W mieszkaniu czuć wilgoć. Podłączono prowizorycznie prąd, aby je osuszać. Na podwórzu widać ślady osiadłego szlamu.

Pani Daniela nie ma wody. Ta ze studni nie nadaje się do picia. Budynek gospodarczy osiada i widać pęknięcia. To, co dla niej teraz nieodzowne, to czysta woda.

Pomóż i ty powodzianom. Zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

 
                                                                            Serwis Informacyjny ChSCh (Dorota Skąpska)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij