Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: żywność dla osób potrzebujących

20.10.2016, Pomoc żywnościowa

Od października rozpoczyna się realizacja Podprogramu 2016 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące będą mogły skorzystać ze wsparcia. W ramach programu do 14 czerwca 2017 roku Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Wielkopolski, filia w Koninie będzie wydawać artykuły spożywcze.

Osoby, które otrzymają skierowanie z ośrodka pomocy społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci cyklicznie wydawanych paczek żywnościowych. Każda z osób objętych  pomocą otrzyma produkty następującego typu: makaron świderki, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, ser żółty, cukier biały i olej rzepakowy. 

Oprócz wsparcia żywnościowego filia ChSCh w Koninie realizować będzie warsztaty kulinarne, klub zdrowia (Szkołę Zdrowego Gotowania) oraz pomoc odzieżową. O szczegółach wolontariusze będą informować na bieżąco. Działania towarzyszące pozwolą na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach programu.

Pomoc żywnościowa może być przekazywana dla osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie ośrodek pomocy społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego filia ChSCh w Koninie objęła wsparciem żywnościowym 2163 osoby. Obok dystrybucji paczek prowadzone były również działania wspierające.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij