Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: zbadaj się, wygraj życie

22.11.2011, Kluby zdrowia

 W dzisiejszych czasach coraz szybsze tempo życia, stresująca praca, powszechny wyścig szczurów i niezdrowe odżywianie bardzo negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Natężenie zajęć i notoryczny brak czasu prowadzą do powstawania poważnych chorób cywilizacyjnych. Jednym z pomysłów na zahamowanie tego procesu jest profilaktyka. Właśnie o tym, że wczesne wykrycie choroby zwiększa szansę na jej wyleczenie, była mowa na ostatnim spotkaniu Klubu Zdrowia w Koninie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).
Prelegent, lekarz medycyny Hanna Kalaczyńska przybliżyła zebranym zagrożenia cywilizacyjne oraz podsunęła rozwiązania niektórych najważniejszych problemów z tym związanych.

– Bardzo się cieszę, że ktoś uświadamia innym, skąd biorą kłopoty zdrowotne. Ja sama miałam przez długi czas niskie ciśnienie i „leczyłam” je kawą. Mierzenie ciśnienia wykonane w ramach spotkania klubu zdrowia zszokowało mnie. Okazało się, że teraz moje ciśnienie jest za wysokie. Staram się prawidłowo odżywiać, a tu sobotnie spotkanie uświadomiło mi, że moim największym problemem jest brak ruchu! – relacjonuje pani Maria, jedna z uczestniczek. – Pani doktor była rewelacyjna – dodaje. – Przekazała swoją wiedzę przystępnym językiem i pozwalała zabierać głos uczestnikom. Ciekawe urozmaicenie stanowiła możliwość wykonania prostych badań, a potem wzięcia udziału w degustacji zdrowych potraw. Chcę w takich spotkaniach uczestniczyć.
Uczestnicy spotkania skorzystali z badania poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz darmowej literatury o tematyce zdrowotnej.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali degustację pasty z czerwonej soczewicy i kaszy jaglanej z musem jabłkowym.

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Koninie odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17 w Klubie „Energetyk” (ul. Przemysłowa 3d). Jego tematem będzie woda, a w szczególności jej rola w profilaktyce zdrowia. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Udział w spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij