Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: warsztaty kulinarne

15.01.2016, Pomoc żywnościowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa (POPŻ) 2014–2020 jest programem, którego celem  jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Wielkopolski filia w Koninie realizuje program od czerwca 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące z miasta Konina mogą  korzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również mmają możliwość uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Warsztaty kulinarne  są elementem działań towarzyszących w ramach POPŻ dla odbiorców żywności. Ich celem jest aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, integracja społeczności lokalnej, a także nauka taniego i smacznego gotowania z otrzymanych produktów. Warsztaty odbywają się 3-4 razy w miesiącu, w gościnnych progach Centrum Organizacji Pozarządowych. Grupy 20-osobowe w praktyczny sposób uczą się  przygotowywania ciastek, pierogów, kotletów i pyrczoka.

Dla wielu osób przyrządzenie pierogów, kotletów czy pyrczoka było sporym wyzwaniem. Na co dzień we własnych kuchniach nie przygotowywały takich „specjałów”, po prostu nie potrafiły. Teraz „to nic trudnego” jak stwierdziła jedna z uczestniczek. W warsztatach uczestniczą dzieci, które chętnie lepią pierogi i wykrawają ciasteczka z przygotowanego przez mamy ciasta. Sprawia im to wiele radości i chętnie jedzą to, co same przygotowały.  

Warsztaty kulinarne to praktyczna nauka, wymiana doświadczeń, przepisów oraz integracja przy wspólnym posiłku. Do tej pory z warsztatów skorzystało ponad 200 osób.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij