Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: teoria stała się praktyką

22.10.2014, Kluby zdrowia

14–16 października w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) w Koninie odbył się program, który w praktyczny sposób przybliżył koninianom, jak wygląda zdrowy styl życia na co dzień. To, co do tej pory było tylko teorią podaną podczas comiesięcznych spotkań w klubie zdrowia, teraz stało się praktyką.

O godzinie 9.15 uczestnicy zaczynali każdy dzień na bulwarach, wspólnie ćwicząc pod czujnym okiem trenera Gabriela Chmielewskiego. Po ćwiczeniach – wykład, a następnie po smacznym, wegetariańskim obiedzie, ok. godziny 14.30 zaczynał się spacer z kijkami – nordic walking. Gdy pogoda nie pozwoliła wyjść na spacer, uczestnicy poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku. 

Wykłady o tematyce zdrowotnej (o godzinie 10.30 i 18) prowadzone przez lekarza Grażynę Kuczek motywowały uczestników programu do prowadzenia zdrowego stylu życia. Beata Śleszyńska prowadząca szkołę gotowania sprawiła, że przygotowane potrawy rozbudziły apetyt na zdrowe i smaczne posiłki każdego dnia. Uczestnicy programu odnosili swe małe zwycięstwa, nie pili kawy, był tylko jeden wypalony papieros (przy wcześniej wypalanej paczce), nikt nie podjadał między posiłkami i nawet woda lepiej smakowała! Każdy z uczestników odnotował poprawę samopoczucia.

Wspólnie spędzony miło czas sprawił, że trudno było się rozstać. Kilkoro uczestników przy pożegnaniu zapewniało, że na pewno będą stosowali poznane zasady w codziennym życiu. 

Program realizowany był w ramach projektu „Klub Zdrowia Szansą na Lepsze Życie” finansowanego przez ASI (Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw). Organizatorem przedsięwzięcia była konińska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij