Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019

20.11.2020, Pomoc żywnościowa

PODPROGRAM 2019

Realizacja podprogramu POPŻ 2019 od samego początku była inna niż dotychczasowe, a to z uwagi na problemy z jakimi musieliśmy się zmierzyć. Pierwszym z nich było opóźnienie dostaw do magazynów Banków Żywności, a tym samym opóźnienie w wydawaniu paczek bezpośrednio beneficjentom przez organizacje pozarządowe.  Kolejnym i najpoważniejszym problemem była epidemia koronawirusa- COVID-19 . Wprowadzone  obostrzenia zmusiły nas i naszych podopiecznych do zastosowania środków bezpieczeństwa. To zupełnie nowe wyzwanie.  Ograniczenie wyjścia z domu, maseczki zakrywające nos i usta, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu oraz zabezpieczenie wolontariuszy – pleksy , odległości  i ilość osób w pomieszczeniu,  stanowiły nie lada wyzwanie dla  blisko 2150 podopiecznych i dla nas podczas wydawania żywności w kwietniu i następnych miesiącach. Jedni odbierali sami ,  innym –szczególnie seniorom,  wolontariusze dostarczali paczki do domu. Nie brakowało osób , rodzin objętych kwarantanną, którym  zarówno wolontariusze CHSCH jak  i Straż Miejska  dostarczali paczki „ pod drzwi” .

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy , zdyscyplinowaniu podopiecznych udało się wydać żywność,  a tym samym zaspokoić potrzeby osób/ rodzin będących w trudnej sytuacji .

Poniżej efekty naszej pracy:

 1. Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddz. Wlkp. Filia w Koninie  z terenu województwa wielkopolskiego  przy współpracy z Bankiem Żywności w Koninie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2019 – wrzesień 2020.
 2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, sok jabłkowy, powidła śliwkowe);
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
 • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
 • mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju),

2. Pomoc żywnościowa trafiła do 2189  osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu miasta Konina i gminy Krzymów- województwo wielkopolskie.

3. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

* 103870,6 ton żywności;

* 10666 paczek żywnościowych;

* 0  posiłków;

4. W ramach Podprogramu 2019 dla 170 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  17 warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:

 • edukacji finansowej - 2 spotkania dla  12 uczestników
 • kulinarnych - 15 spotkań dla 158 uczestników

 

Załączniki

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij