Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: pomagaj u siebie. Przynieś kurtkę dla malucha

25.11.2014, Pomoc odzieżowa

Już po raz piąty w Koninie będzie zbierana zimowa, ciepła dziecięca odzież w ramach akcji „Kurtka dla malucha”. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zachęcają w ten sposób do dzielenia się odzieżą z potrzebującymi rodzinami.

A przyda się wszystko. W ramach „Kurtki dla malucha” organizatorzy będą przyjmować ciepłe ubrania dziecięce – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, buty zimowe, a także pościel, koce, ręczniki. Można przynosić także ciepłą odzież dla dorosłych. Pomoc trafi do potrzebujących rodzin znajdujących się pod opieką konińskiej filii ChSCh.

– W zeszłym roku udało się nam pomóc 60 rodzinom dzięki darom zebranym podczas akcji; zebraliśmy 352 kg odzieży – podsumowuje Dorota Skąpsza, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Nic nie zostało, nic się nie zmarnowało, wszystko rozdaliśmy osobom potrzebującym – dodaje.

Ideą „Kurtki dla malucha” jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest już samo wyżywienie. Zimą do tych podstawowych wydatków dochodzi jeszcze zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Rodziny wielodzietne stanowią grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. Według zeszłorocznego raportu GUS 23% osób w gospodarstwach małżeństw z czwórką i większą liczbą dzieci żyje poniżej minimum egzystencji.

„Kurtka dla malucha” rusza w Koninie 2 grudnia. Aby włączyć się do akcji, wystarczy zrobić porządek w szafie, a następnie dostarczyć niepotrzebne ubrania do siedziby filii ChSCh w Koninie, przy ul. Zofii Urbanowskiej 4. Wolontariusze czekają na dary w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 10–15. W innym terminie można przekazać odzież po kontakcie telefonicznym z kierownik filii ChSCh w Koninie, Dorotą Skąpską – tel. 609 501 300, 692 253 197. Akcja potrwa do 15 stycznia.

Organizatorzy proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij