Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: owocna inauguracja nowego klubu zdrowia

25.10.2011, Kluby zdrowia

Nordic walking to wymarzony sport dla osób, które nie mają pieniędzy i czasu, żeby zainwestować w bardziej skomplikowaną aktywność fizyczną. Wystarczy po prostu wyjść na spacer, zabierając ze sobą kijki. Ten wysiłek angażuje wiele partii mięśni, prowadząc do spalania nadmiaru tłuszczu. W szczególności tyczy się to mięśni ramion, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. O tym, jak czerpać maksymalnie dużo korzyści, chodząc z kijkami, była mowa na pierwszych zajęciach nowo otwartego klubu zdrowia, prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie.   

Na pierwsze spotkanie przyszło 14 osób, w większości emerytów bądź ludzi w średnim wieku. Większe zainteresowanie działalność klubu wzbudziła w kobietach, które przeważały w tej grupie. Prelegent Mariusz Radosh, pasjonat nordic walking przedstawił zebranym wiele tajników tej formy rekreacji.

– Prelegent największą uwagę zwracał na prawidłowe trzymanie kijków i sposób, w jaki są stawiane. Okazało się, że wiele osób nie wie, jak to się robi prawidłowo, żeby marsz po zdrowie naprawdę przynosił pożądane efekty – mówi Dorota Skąpska, kierownik konińskiej filii.

- Z kijkami zaczęłam chodzić jakiś rok temu, ale musiałam przestać, bo pojawił się problem z barkiem. - opowiada jedna z uczestniczek wykładu - Nie wiedziałam dlaczego, przecież to taki nieszkodliwy sport. Przestałam chodzić. Z ciekawości przyszłam tutaj posłuchać - może się czegoś ciekawego dowiem, znajdę odpowiedź na mój problem i wrócę do kijków. Jakie było moje zdziwienie, gdy prelegent zwrócił uwagę na sposób stawiania kijków i ułożenie rąk! Zawsze stawiałam kijki przy zgiętych łokciach pod kątem prostym. Po tych i innych cennych uwagach wrócę do chodzenia z kijkami. - zapowiada.

Po prelekcji odbyła się degustacja dań wegetariańskich, w tym pysznego pasztetu marmurkowego z pestek dyni i bakłażanu oraz tradycyjnej włoskiej potrawy – polenty. To danie sporządzane na ogół z mąki kukurydzianej lub kaszki kukurydzianej w sosie warzywnym. W ramach przekąski podawano chleb razowy. Na zakończenie przeprowadzono badania ciśnienia krwi oraz pikflometrię, czyli badanie czynnościowe układu oddechowego.

Następne spotkania Klubu Zdrowia w Koninie odbędą się w trzecią sobotę listopada i grudnia. Zajęcia odbywają się w Klubie Energetyk.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

 

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij