Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: o ruchu w dobie myszki

4.06.2013, Kluby zdrowia

W najbliższą sobotę, 8 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Koninie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Gościem będzie instruktor sportu Gabriel Chmielewski, który opowie o dobroczynnym wpływie ruchu na nasze zdrowie.

Aktywność fizyczna miała ogromne znaczenie już w starożytności. „W zdrowym ciele zdrowy duch” (łac. Mens sana in corpore sano) – mówi znana łacińska sentencja. Niestety w XXI wieku, w dobie Internetu, gdzie cały świat dostępny jest już nawet nie tyle na wyciągnięcie ręki, co na kliknięcie myszki, aktywność fizyczna gdzieś się zagubiła. Dziś przez Internet można zrobić nawet zakupy w warzywniaku. I to z dostawą do domu.

Taki stan rzeczy niestety odbija się na naszym zdrowiu oraz na jakości naszego życia. Tematem wykładu podczas sobotniego spotkania klubu zdrowia będzie wpływ aktywności fizycznej na zdrowie. Instruktor sportu Gabriel Chmielewski wyjaśni, dlaczego dbanie o zdrowie to nie tylko dieta, ale także ruch. Całe spotkanie będzie podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej prelegent zademonstruje ćwiczenia rozciągająco-wzmacniające do wykonywania na co dzień.

Podczas spotkania będzie też można skosztować zdrowych i smacznych potraw wegetariańskich, a także wykonać proste badania profilaktyczne – ciśnienia krwi oraz wysycenia krwi tlenem – tzw. pikflometrię.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Koninie odbędą się 8 czerwca, o godzinie 18 w klubie „Energetyk”, przy ul. Przemysłowej 3 d. Wstęp jest bezpłatny. Chętni do ćwiczeń proszeni są o zabranie z sobą stroju sportowego. 

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij