Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: naturalne odchudzanie – twój sposób na szczupłą sylwetkę

11.12.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Koninie, działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), zaprasza na wykład promotor zdrowia Agaty Radosh. Co jeść, aby nie przytyć? Jak zmodyfikować jadłospis, by schudnąć? Czy można schudnąć bez liczenia kalorii? Jak odżywiać otyłe dziecko? Czym jest naturalne odchudzanie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w najbliższy czwartek, 12 grudnia.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” wynika, że w przedziale wiekowym 7–18 lat odsetek polskich dzieci mających problem z nadmierną masą ciała wynosi aż 20%. Większość kobiet chociaż raz w życiu poddała się diecie odchudzającej. W dobie epidemii otyłości diety redukcyjne stały się bardzo modne. Osoby otyłe, gdy podejmą decyzję walki z kilogramami, chcą szybko osiągnąć szczupłą sylwetkę. Jednak ubytek kilogramów w krótkim czasie może spowodować przykre konsekwencje chorobowe oraz efekt jo-jo.

Skuteczne odchudzanie to proces długoterminowy. Nikt nigdy nie przytył 10 czy 20 kilogramów w ciągu kilku dni. Na wadze przybiera się stopniowo, sukcesywnie. Podobnie jest z odchudzaniem. Wystarczy już wprowadzenie kilku prostych zmian w jedzeniu i piciu, aby zgubić kilka kilogramów.

Agata Radosh ukończyła studia z zakresu promocji zdrowia, dietetyki i poradnictwa żywieniowego. Jest instruktorką Szkoły Zdrowego Gotowania, prelegentką wykładów o zdrowiu, konsultantką diet wegetariańskich. Kieruje działalnością Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu.

Spotkanie klubu połączone będzie z degustacją potraw wegetariańskich, które mają zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Koninie na temat walki z otyłością odbędą się w czwartek, 12 grudnia, o godz. 17 w MDK (Klub Energetyk), przy ul. Przemysłowej 3d. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(red. jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij