Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: Marsz po Zdrowie w nowym klubie zdrowia

18.10.2011, Kluby zdrowia

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie otwiera nowy klub zdrowia. Dołączy on do rodziny podobnych klubów prowadzonych przez ChSCh w całym kraju i proponować będzie m.in. wykłady o zdrowym stylu życia. Pierwsze spotkanie Klubu Zdrowia w Koninie poświęcone będzie nordic walking.   

Nordic walking stał się ostatnio jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zamiast po prostu spacerować, zawsze lepiej wziąć ze sobą kijki, które angażują w marsz wiele partii mięśni i tym samym prowadzą do spalania nadmiaru tłuszczu. Wbrew pozorom nie jest to jednak nowy sport. Jego pierwsi amatorzy pojawili się już w latach 20. ubiegłego stulecia. Była to wówczas forma treningu dla narciarzy biegowych.

Podczas spaceru z kijkami zmuszamy do wysiłku większość mięśni ciała. Dzięki temu zostają wzmocnione, w szczególności mięśnie ramion, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. W wyniku takiego treningu jesteśmy w stanie z większą łatwością wchodzić na wzgórza. Co więcej – sport ten pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas zwykłego chodzenia.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Koninie poświęcone nordic walking odbędą się już w najbliższą sobotę. Prelegent Mariusz Radosh, pasjonat tej formy rekreacji, poruszy m.in. takie zagadnienia jak: ile korzyści zdrowotnych daje nam ten intensywny spacer, jakie kijki najlepiej wybrać, jak dopasować ich długość do wzrostu i na co przede wszystkim zwracać uwagę w trakcie ćwiczeń.

– Zapraszamy 22 października, o godz. 17 do Klubu Energetyk przy ulicy Przemysłowej 3d – mówi Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Po wykładzie odbędzie się degustacja pysznych dań wegetariańskich, a potem dla chętnych przeprowadzimy badania, w tym mierzenie ciśnienia.

Kolejne spotkania klubu w tym roku zaplanowano na trzecią sobotę listopada i grudnia.  

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij