Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: jak zaplanować zdrowe żywienie?

10.04.2013, Kluby zdrowia

XXI wiek stał się plagą chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca, cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, osteoporoza. Na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Koninie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) dowiemy się, jak zaplanować zdrowe żywienie, by ograniczyć do minimum ryzyko zachorowania.

Główna przyczyna chorób cywilizacyjnych leży zwykle w złych nawykach żywieniowych. Podstawowa zasada zdrowego żywienia mówi o odstawieniu pokarmów bogatych w tłuszcz, cukier, sól i produkty przetworzone. Zdrowa, zbalansowana dieta nie tylko chroni przed chorobami, ale też pozwala utrzymać prawidłową wagę ciała, poprawia samopoczucie oraz dodaje wigoru.

Aby zadbać o siebie nie wystarczy podczas zakupów wybierać produkty ekologiczne, bez cukru, bez tłuszczu, bez GMO, bez konserwantów itp. Bardzo ważna jest również znajomość zasad prawidłowego odżywiania, odpowiedniego łączenia produktów itd.

Gościem najbliższego spotkania konińskiego klubu zdrowia będzie Agata Radosh, promotor zdrowia i doradca żywnieniowy ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu. Prelegentka będzie mówić o tym, jak zaplanować zdrowe żywienie, jak zapewnić w diecie wszystkie potrzebne składniki pokarmowe, jak dobierać produkty, by służyły zdrowiu, co wybierać na sklepowych półkach i jak przyrządzać smaczne i zdrowe potrawy.

Wykład odbędzie się 13 kwietnia w Klubie Energetyk w Koninie (ul. Przemysłowa 3d), o godz. 17.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij