Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: jak uniknąć efektu jo-jo

21.01.2014, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Koninie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już 23 stycznia zaprasza na drugą część wykładu promotor zdrowia Agaty Radosh. Prelegentka będzie kontynuowała grudniowy wykład pt. Naturalne odchudzanie. Twój sposób na szczupłą sylwetkę. Wstęp wolny.

Wiemy już, czym jest naturalne odchudzanie i jak chudnąć z głową. Kiedy już osiągniemy wymarzoną sylwetkę, pojawia się pytanie: „co dalej?”.

Bo schudnąć to tylko połowa sukcesu. Znacznie większym wyzwaniem jest zachować właściwą wagę na długo. Jej utrzymanie wiąże się przede wszystkim z porzuceniem niezdrowych nawyków żywieniowych sprzed diety. Ale to nie wszystko. Co jeszcze jest ważne? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Koninie opowie specjalistka.

Agata Radosh ukończyła studia z zakresu promocji zdrowia, dietetyki i poradnictwa żywieniowego. Jest instruktorką Szkoły Zdrowego Gotowania, prelegentką wykładów o zdrowiu, konsultantką diet wegetariańskich. Kieruje działalnością Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia w Poznaniu.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie pozostawia złudzeń co do zagrożeń związanych z otyłością. Od roku 1980 liczba osób z nadwagą niemalże podwoiła się. Obecnie z tym problemem zmaga się ok. 1,4 mld osób powyżej 20. roku życia (ok. 500 mln z nich to osoby chorobliwie otyłe). Problem z nadwagą dotyczy niestety także dzieci. W 2011 roku ok. 42 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpiało z tego powodu.

Spotkanie klubu połączone będzie z degustacją potraw wegetariańskich, które mają zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Koninie na temat walki z otyłością odbędą się w czwartek, 23 stycznia, o godz. 17 w MDK (Klub Energetyk), przy ul. Przemysłowej 3d. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij