Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: dziewiętnaście ciężarówek pomocy

17.01.2012, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Konina podsumowują kolejny rok pomocy żywnościowej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pomogli łącznie 3 006 osobom, przekazując prawie 95 ton żywności. To mniej więcej tyle, ile mieści się w dziewiętnastu ciężarówkach.

– Realizację programu PEAD 2011 rozpoczęliśmy pod koniec marca – mówi Dorota Skąpska, kierownik filii. – Średnio miesięcznie z pomocy korzystało 1 557 osób, ale zdarzało się, że było ich ponad 2 tysiące. Wartość projektu wyniosła 212 453,73 zł.    

Wśród odbierających żywność w ubiegłym roku był pan Ryszard, który ma niecałe 900 zł emerytury oraz I grupę inwalidzką. Po opłaceniu rachunków, które są dla niego na pierwszym miejscu, i wykupieniu leków – nie zawsze wszystkich – na jedzenie pozostaje mu niewiele. W takiej sytuacji możliwość otrzymania artykułów spożywczych pomaga przeżyć. „Już nie muszę kupować mąki, makaronów czy nawet kawy zbożowej. Korzystam systematycznie z wsparcia punktu ChSCh. Jest to duża pomoc” – mówi. Inna osoba to pani Beata, samotna matka z czworgiem dzieci. Utrzymuje się z alimentów i zasiłków z MOPR. Te dochody nie wystarczają na opłacenie wszystkich rachunków. Brakuje na leki, pieluchy, a pod koniec miesiąca także na żywność. Gdyby nie pomoc ChSCh, byłoby naprawdę bardzo źle.

Osobom potrzebującym wolontariusze przekazywali w 2011 roku 21 produktów, m.in. mleko, mąkę, makarony, płatki, masło, herbatniki, dania gotowe i kawę zbożową. Największym zainteresowaniem cieszyły się: mleko, sery, masło i herbatniki.

– Aby przetransportować duże ilości żywności, potrzeba samochodu dostawczego, na który można załadować chociaż 1,5 tony – podkreśla Dorota Skąpska. – Z pomocą przyszedł pan Antoni, który bezinteresownie użyczał co miesiąc samochodu. W imieniu własnym i wszystkich osób potrzebujących składam mu serdeczne podziękowania. Szczególnie dziękuję też wolontariuszom – podopiecznym filii, 12 osób, którzy pomagali przy transporcie, rozładunku i wydawaniu żywności. Bez ich pomocy realizacja programu byłaby bardzo trudna, aby nie powiedzieć – niemożliwa.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij