Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Konin: 793 kilogramy żywności i jeden miś

14.12.2012, Pomoc żywnościowa

Podczas kolejnej edycji akcji Pogotowie św. Mikołaja organizowanej 7-9 grudnia przez Koniński Bank Żywności udało się zebrać ponad 9 ton żywności. Jak zawsze siłą akcji byli wolontariusze, którzy przez trzy dni zachęcali klientów sklepów do zakupu i przekazania dodatkowych artykułów spożywczych.

Wśród ochotników biorących udział w zbiórce byli m.in. przedstawiciele Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Nasi wolontariusze są zadowoleni z akcji – ocenia Dorota Skapska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Cieszą się, że mogli wziąć w niej udział i w ten sposób pomóc.

Jak mówi Dorota Skąpska, w sklepach każdy dzielił się tym, czym mógł, a każda pomoc jest tak samo piękna i ważna. Były drobne gesty w postaci batonika, ale także osoby, które wypełniały pół kosza, przekazując ten dar osobom potrzebującym.

– Jedna z klientek kupiła maskotkę – pięknego, dużego misia. – wspomina Dorota Skąpska. – Ktoś kiedyś jej pomógł, więc teraz ona też chciała pomóc. Misia miało otrzymać dziecko z najbardziej potrzebującej rodziny. Już wiemy, gdzie powędruje – dodaje.

Wkład wolontariuszy ChSCh z Konina w ogólną pulę zebranej żywności to 793 kilogramy. Wszystkie artykuły spożywcze podzielone zostaną przez bank żywności na paczki, które trafią do dzieci z najuboższych rodzin.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij