Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Koncert w Koninie: rozegrać mecz życia

14.02.2013, Bądź Solidarny w Potrzebie

Mateusz ma 8 lat. Cierpi z powodu dziecięcego porażenia mózgowego, w wyniku czego nie może samodzielnie chodzić. Jednak systematyczna rehabilitacja zaczyna przynosić efekty i – jeśli będzie kontynuowana – Mateusz ma szansę, by w przyszłości zagrać z kolegami w piłkę. Już 25 lutego będziesz mógł mu pomóc.

Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie. Wraz ze swoim bratem bliźniakiem Szymkiem urodził się dwa miesiące za wcześnie i niestety konsekwencje tego widoczne są do dziś. Mateuszek ma rozpoznane ciecięcego porażenie mózgowego pod postacią obustronnego porażenia kurczowego (spastyka). Nie chodzi samodzielnie. Z tego też powodu potrzebna jest pomoc. Umysłowo i intelektualnie dziecko rozwija się bardzo dobrze. Mateuszek wymaga stałej i specjalistycznej rehabilitacji, która przynosi coraz lepsze efekty. Ponadto przeszedł operacje nóżek (fibrotomia) i dla uzyskania oraz utrzymania jak najlepszych rezultatów wymaga teraz bardzo intensywnej rehabilitacji. Dlatego też potrzebne jest zwiększenie liczby i intensywności zabiegów rehabilitacyjnych. Niestety wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi.

Mateusz to mądry, błyskotliwy i roztropny chłopiec. Ma bardzo dobrą pamięć. Obaj z bratem interesują się muzyką i sportem. Do pełni szczęścia brakuje mu tego, aby w przyszłości mógł być samodzielny i jak najbardziej sprawny ruchowo oraz żeby kiedyś mógł zagrać z bratem i kolegami w piłkę. A dzięki stałej – niestety bardzo kosztownej – rehabilitacji ma taką szansę. Dwutygodniowy turnus w prywatnym ośrodku to koszt ok. 5 tys. zł. A Mateuszek potrzebuje co najmniej pięciu takich turnusów w ciągu roku. Do tego dochodzi rehabilitacja kilka razy w tygodniu. Czyni to ogromną kwotę. Niestety koszty te często przewyższają możliwości finansowe rodziców.

25 lutego odbędzie się koncert charytatywny zorganizowany przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie oraz Koniński Dom Kultury. Środki finansowe uzyskane podczas koncertu oraz ze sprzedaży cegiełek zostaną przeznaczone na zabiegi rehabilitacyjne Mateuszka.

Zwracamy się do ludzi dobrej woli z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na dalszą rehabilitację. Każdy, nawet najmniejszy gest przybliży Mateuszka do samodzielności.

Dla Mateusza zaśpiewają: Anna Serafińska, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom, Lora Szafran.
W organizację koncertu zaangażowany jest pan Stanisław Fiałkowski. Koncert odbędzie się 25 lutego, o godz.18 w Konińskim Domu Kultury.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij