Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Koncert dla ofiar kataklizmu

6.07.2010, Pomoc powodzianom

W czwartek, 17 czerwca na placu przed Konińskim Domem Kultury (KDK) miał miejsce koncert na rzecz powodzian. Organizatorami byli: KDK, Bank Żywności w Koninie, Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) - filia w Koninie, Drukarnia Braci Wielińskich i Komenda Hufca ZHP.

Koncert odbył się pod hasłem „Konin powodzianom”. Jego celem było uzyskanie możliwie jak największej pomocy materialnej dla tych, którzy ucierpieli w wyniku działania żywiołu. Gdy na scenie grały zespoły oraz kapele z Konina i Kazimierza Biskupiego, do przygotowanych przez Bank Żywności koszy trafiały środki czystości, żywność, woda i odzież, natomiast do puszek wolontariuszy ChSCh – pieniądze.

Koninianie wykazali się dużą ofiarnością. Rodzice z dziećmi przynosili, a niektórzy mieszkańcy dowozili samochodami, żywność, wodę, odzież i środki czystości. Pewna nastolatka przyniosła skarbonkę, do której wrzucała pieniądze na słodycze. Oddała jej zawartość, aby wesprzeć powodzian. 

- Ten koncert jest dobrą okazją, aby przekazać to, co udało mi się uzbierać, dla tych, którzy teraz potrzebują pomocy – powiedziała.

W koncercie wystąpiły zespoły Bastard, Sesjon, Kapela z Kopyta i Ubitki. Podczas imprezy zebrano 916,64 zł i 516 kg darów rzeczowych. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym powodzianom z powiatu konińskiego, czyli mieszkańcom gminy Golina. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję.

Bądź wrażliwy na los tych, których dotknęła tragedia, i zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”
 
Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku.

 

                                                                                    Serwis Informacyjny ChSCh (Dorota Skąpska)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij