Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Entuzjazm jest zaraźliwy

9.12.2010, Pomoc żywnościowa

W Koninie wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już po raz piąty wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Podczas trzydniowej akcji oczekiwali na ofiarodawców w dwóch sklepach sieci Biedronka i supermarkecie Intermarche.

Młodzi ludzie, uczestniczący w zbiórce kolejny raz, podkreślali, że pomaganie innym sprawia im radość. Dziwnym trafem ich kosze zapełniały się najszybciej. Widać entuzjazm jest zaraźliwy.

Jak zawsze, gdy ma się do czynienia z większą grupą ludzi, spotyka się różne osoby. Takie, które długo wspomina się z uśmiechem, ale i mniej miłe.

– Z tymi nieprzyjemnymi w rodzaju: „Czy ktoś mi pomógł?!”, wypowiadanymi w złości lub w zdenerwowaniu, nauczyliśmy się radzić sobie. Dziękujemy grzecznie, z uśmiechem  przepraszając za naruszony spokój – zapewnia Dorota Skąpska, koordynatorka akcji z ramienia ChSCh. – A pamiętamy to, co miłe – dodaje. – Życzliwość i pomoc pracowników sklepów oraz szczodrość wielu klientów, którzy wkładali do koszyków po kilka artykułów.

Do darczyńców dołączyło miasto, asygnując środki na dodatkowe artykuły spożywcze, słodycze oraz owoce. Całość trafiła do lokalnego banku żywności, gdzie zostaną  przygotowane paczki dla dzieci. Około 800 paczek powędruje do podopiecznych Filii ChSCh w Koninie.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij