Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Dzielne kobiety z Konina

3.02.2011, Pomoc żywnościowa

Nie lubię mówić o pomocy żywnościowej, chociaż lubię tym się zajmować – mówi Dorota Skąpska, kierująca filią ChSCh w Koninie. – Zbyt wiele osób jej potrzebuje. Najgorsze, że ta liczba nie maleje. W miejsce każdego, komu sytuacja materialna się poprawia, przybywa co najmniej jeden potrzebujący.

W 2010 roku 2 989 osób zostało objętych pomocą żywnościową. Średnio miesięcznie ok. 10 ton żywności wędrowało do beneficjentów. Trzeba ją było wcześniej pobrać z banku żywności, załadować do samochodów, przetransportować, rozładować, rozdzielić. Dwie wolontariuszki ChSCh – pani Dorota i pani Ludmiła Roszak, która wraz z nią wykonuje służbę na rzecz potrzebujących z Konina – mimo wielkiego poświęcenia i zaangażowania nie podołałyby same. Na szczęście kilkunastoosobowa grupa podopiecznych zadeklarowała pomoc i bywało, że nawet 10 osób włączało się do akcji. Z takim wsparciem praca idzie szybko i sprawnie. A pani Dorota cichutko miała nadzieję, że pomocnicy przy okazji połkną bakcyla. I tak się stało! W tej chwili jest to już stała grupa 10 osób, które co miesiąc stawiają się do pomocy. Dwoje z nich wraz z panią Dorotą i panią Ludmiłą otrzymało wyróżnienia od Prezydenta Miasta podczas Dnia Wolontariusza.

– Warto zostać wolontariuszem. Pomaganie innym daje ogromną satysfakcję – deklaruje szefowa ChSCh z Konina.

I można pani Dorocie wierzyć, skoro w 2011 roku minie 10 lat jej pracy dla innych.

W styczniu 2011 roku wydano już osiem ton artykułów spożywczych. Luty przyniesie nowe umowy i nowe listy potrzebujących. Pracy wolontariuszom nie zabraknie.

Czytaj więcej o projekcie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij