Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Dzieci w gościnie

27.12.2008, Noworoczny Upominek

Filia OPP - ChSCh w Koninie (Organizacja Pożytku Publicznego - Chrześcijańska Służba Charytatywna) zaprosiła w dniu 20 grudnia 2008 r. czterdzieścioro dzieci z ubogich rodzin na spotkanie świąteczne. Małych gości zaproszono do wspólnej zabawy, obdarowano prezentami oraz zachęcono do wysłuchania pięknych opowieści biblijnych.

Spotkanie miało miejsce restauracji "Pod Czerwonym Kurem". W kameralnym, przestronnym wnętrzu i w przyjaznej atmosferze zaproszone dzieciaki bawiły się do woli w rozmaite gry i zabawy, uczyły się piosenek, a także mogły wysłuchać ciekawych i pouczających historii z Pisma Świętego o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka, która wyraża się niezliczonych formach dawania i ofiarności.

Po wysłuchaniu tych wartościowych opowiadań wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji, na którą złożyły się ciepłe potrawy, desery i napoje. Na pożegnanie wręczono dzieciom paczki wypełnione łakociami, owocami i zabawkami. Podobne paczki wydano także pięciuset sześćdziesięciu siedmiu innym dzieciom (z rodzin podopiecznych konińskiej filii ChSCh).

Akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, jak również dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Koninie, Banku Żywności oraz środkom finansowym pozyskanym od miłych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Mamy szczerą nadzieję, że tak obdarowane dzieci same zechcą w przyszłości kontynuować szlachetną ideę Pana Jezusa, głoszącego że "bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać".


Serwis Informacyjny ChSCh - bf

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij