Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Konin

Dni Konina, dni zdrowia

6.07.2010, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Dni Konina to coroczne święto miasta, organizowane przez Urząd Miasta w Koninie oraz Koniński Dom Kultury. Podczas tegorocznych obchodów, od 15 do 16 maja z programem profilaktyki zdrowotnej już po raz trzeci wystąpiła Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh), filia w Koninie.

W tym roku konińscy działacze ChSCh zaprosili do współpracy przy realizacji swojego programu wolontariuszy Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia, filii w Poznaniu oraz Elżbietę Wojtkowską, lekarza medycyny pracy i Andrzeja Wojtkowskiego, ekorolnika i zielarza z filii ChSCh w Zduńskiej Woli. Do ich grona dołączyli słuchacze ratownictwa medyczengo i fizykoterapii z Zespołu Szkół Medycznych w Koninie.

Mimo pochmurnej pogody stoisko ChSCh cieszyło się dużym zainteresowaniem. Osoby odwiedzające je mogły skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru, a także z pokazu pierwszej pomocy i masażu obręczy barkowej. Na smakoszy czekała degustacja potraw wegetariańskich, zorganizowana przez Iwonę Skrzypczak, pielęgniarkę i miłośniczkę racjonalnego odżywiania. Zdecydowanym poszerzyć swoją świadomość zdrowotną Agata Radosh, licencjonowana promotorka zdrowia przedstawiła prelekcję na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. W niedzielę koninianie posmakowali herbat ziołowych z upraw ekologicznych Andrzeja Wojtkowskiego oraz świeżego soku z marchwi. Można było również sprawdzić stan swoich płuc badaniem spirometrycznym, które wykonywała Elżbieta Wojtkowska. Każda korzystająca z badań osoba otrzymała kwartalnik ,,Zdrowie z Wyboru”, wydawany przez Fundację Źródło Życia.

Wielu mieszkańców Konina zostało zachęconych do troski o swoje zdrowie - pytali, gdzie szukać pomocy, jakie badania wykonać. Wśród nich był pan Lucjan (62 lata), który zdecydował się na spirometrię - nigdy wcześniej nie robił takiego badania. Wynik był niezadowalający. Także jego ciśnienie krwi i poziom cukru odbiegały od normy. Po konsultacji z lekarzem postanowił, że zrywa z nałogiem palenia papierosów. Na pożegnanie otrzymał broszurę Jak rzucić palenie. Po trzech dniach pan Lucjan spotkał Dorotę Skąpską, kierowniczkę konińskiej filii ChSCh i z radością oznajmił, że dokładnie od trzech dni nie pali. Udał się także do swojego lekarza rodzinnego. Był wdzięczny za zmobilizowanie go do zmiany stylu życia i pomoc w podjęciu właściwej decyzji.

W zorganizowanie programu prozdrowotnego na Dni Konina włączyła się aktywnie młodzież. Zaangażowała się w przygotowywanie potraw do degustacji, rozdawanie ulotek i książek, uczestniczyła też w zbiórce pieniędzy na rzecz najuboższych. Agnieszka Jarońska, najmłodsza wolontariuszka (ma 10 lat) zebrała do puszki kwestarskiej najwięcej. Z uśmiechem zachęcała do datków, mimo że czasem doskwierało jej zmęczenie. Była to pierwsza kwesta w historii konińskiej filii ChSCh. Zebrano 651,07 zł.

Cieszymy się, że mogliśmy w Koninie popularyzować zasady zdrowego stylu życia i nieść ludziom nadzieję na lepsze jutro.


Miej swój udział w pożytecznych inicjatywach wolontariuszy z Konina. Zasil konto filii:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia w Koninie
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin
Nr konta: 83 1240 1994 1111 0010 3080 4833

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh.

      
                                                                       
                                                                                  Serwis Informacyjny ChSCh (Dorota Skąpska)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 338 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Konin
ul. Zofii Urbanowskiej 4
62-500 Konin

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 0110

Kierownik: Dorota Skąpska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 501 300

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij